Новости школы

Як підготувати дитину до 1 класу?

        Чи знаєте Ви, як підготувати дитину до 1 класу і на що потрібно звернути увагу, окрім придбання зошитів, олівців, рюкзака? Ми впевнені, що знаєте.  Але тим не менше фахівці комплексу склали пам'ятний чек-лист, щоб заощадити Ваш час та допомогти сконцентруватися на головному.
      З нього ви дізнаєтеся, що повинен вміти майбутній першокласник і як розвинути ключові навички.

Вміти запам'ятовувати. 
Від розвитку пам'яті залежить інтелектуальний потенціал дитини. Майбутній першокласник повинен вміти: повторювати 10 слів або цифр, запам'ятовувати малюнки, фігури, символи (до 10 шт.), Переказувати тексти.

Вміти концентрувати увагу.
 Для першокласника дуже важливо вміти зосереджуватися, перемикатися з однієї вправи (справи) на іншу, здатність бути уважним.

Розвивати дрібну моторику.
 Займайтеся з дитиною аплікацією, ліпленням, дрібним конструктором, малюванням, вирізанням, друкуванням букв за зразком 20 хвилин в день і успіх гарантований.

Розвивати всі види мислення (абстрактне, логічне та творче). 
Як? Виконувати завдання на: визначення зайвого, рішення логічних задач, класифікацію та узагальнення, схожість і відмінність, складання фігур з частин, споруди з кубиків за кресленням та інше.

Розвивати кругозір.
 Задавайте дитині питання про себе і навколишній світ, розповідайте їй, коли вона бадьора і в хорошому настрої, про школу, шкільні правила, навіщо потрібно вчитися.
      Щоб дитина хотіла піти у школу, придумуйте разом з нею казки, де головними героями будуть, наприклад, лісові звірі. Розкажіть у цій казці, як звірі хочуть навчатися у школі і для чого потрібні знання.

Що ні в якому разі робити НЕ потрібно 
  • поспіхом навчати читати, писати і рахувати
  • намагатися прищепити посидючість і уважність (терпіння важливо, але перетворювати школяра в робота не можна)
  • забороняти фантазувати. Це допоможе залишитися самим собою і вирішувати завдання незвичайним способом, не зациклюючись на оцінках

      Нехай один з важливих етапів життя вашої дитини - шкільна пора - буде світлим та щасливим.