Щоб не розгубитися для початку проаналізуйте:
- Чи є цікавою професія особисто для вас , чи Ви переклали її вибір на плечі батьків;
- Наскільки затребуваною є професія, у сучасному світі;
- Чи відповідають ваші бажання, смаки, темперамент, інтереси критеріям обраної професії.
- У якому місті маєте бажання навчатися; на бюджетній основі чи за контрактом? Можливо Вам цікавий варіант навчання за кордоном;
- Це має бути державний чи приватний навчальний заклад?
- Денна (активне студентське життя) чи заочна форма (поєднання навчання і роботи) навчання.
По можливості відвідайте заклад у день відкритих дверей. Якщо вашою мрією є спробувати свої сили у навчанні за кордоном, то обов’язково поцікавтесь, можливо в університеті є програми обміну студентами, програми стажування чи контракти з європейськими організаціями. Адже багато країн раді приймати іноземних студентів.
Якщо ви зупинились на вступі до закордонного вузу, то не відкладайте справу на потім. Адже збір інформації, документів для поїздки та вступу забере багато часу. Не слід в першу чергу розглядати платне навчання. Дорого – не завжди якісно. Обираючи, поцікавтесь чи досягають випускники цього вузу успіхів у професійному та кар’єрному рості; чи має вибраний університет ліцензію та чи визнається на міжнародному рівні Диплом. Пам’ятайте, що всі європейські вузи запросять сертифікати, що підтверджують знання мови.
До вибору професії та вищого навчального закладу слід підходити з серйозністю, адже отримані знання здатні відкрити двері до якісного та насиченого життя.