Новости школы

Як захистити підлітка від впливу вулиці?

         З приходом підліткового віку батьки намагаються захистити дитину від впливу вулиці, ізолюючи від спілкування з однолітками або ж використовуючи фізичні покарання. Адже вони не знають напевно, чим зайнята  дитина у вільний час, з ким спілкується.
        Ми вважаємо, що ці методи є не зовсім дієвими та коректними. Підлітку обов'язково потрібно спілкуватися з однолітками для соціальної адаптації, щоб не впасти в депресію і не застрягти у віртуальному світі,   шукаючи розуміння.  Скандали та фізичні покарання лише підтвердять думку, що батьки не розуміють та не люблять його. Дитина ще більше замкнеться у собі, стане йоржистою та некерованою.
       Важливо пам'ятати: підлітку дуже потрібна ваша підтримка і увага, так що цікавтеся його справами, проблемами, інтересами, друзями. Донесіть до дитини думку, що вам можна довіряти. 
        Почніть з довіри до підлітка, спробуйте стати другом, а не наглядачем, питайте поради в тих чи інших питаннях, залучайте до планування бюджету, відпочинку. 
       У підлітка відбувається багато змін: фізичних, психологічних. Він виріс зі звичного кола спілкування, інтересів обов'язків. Йому страшно! Він зайнятий пізнанням світу і знаходженням свого місця у ньому. Дитина не розуміє куди їй рухатися. Допоможіть заповнити вільний час цікавими  заняттями. Дозвольте бути відповідальним за якусь ділянку роботи вдома. Так ви прямо пропорціонально зменшите  час, заповнений вулицею та друзями.
      Ваша дитина доросла вона має свою думку з будь-якої теми і може підтримати розмову. Говоріть з нею як з рівнею. Цікавтеся з ким спілкується. Дозвольте запросити друзів та влаштувати вечірку, коли дорослих не буде вдома. Перед цим обговоріть формат і рамки дозволеності. Це один із кроків, щоб стати дитині другом.
     Любіть підлітка просто за те, що він є. Не намагайтеся порівнювати з дітьми друзів. Дайте можливість вчитися на своїх помилках, підстраховуючи і підказуючи. Навчіть брати на себе відповідальність за свої вчинки.
      Важливо розповісти дитині про свій підлітковий вік. Як відбувалося ваше спілкування з друзями, що турбувало, чим цікавились. Будьте щирі, розкажіть про які свої вчинки ви шкодуєте. Тільки після цього можна сподіватися, що дитина теж буде з вами щира.
      Пам'ятайте, що ваша любов і увага у цей період потрібні дитині як ніколи, їй страшно, підліток намагається себе знайти, але не хоче говорити про це. Йому ще важче ніж вам. Підлітковий вік пройде, і тільки від вас залежить чи залишитеся ви другом для своєї дитини.

2020-07-07 12:39