Усі батьки рано чи пізно усвідомлюють, що їхня дитина багато у чому відрізняється від них самих. Дивуються вмінню швидко освоювати новинки сучасної техніки. Захоплюються умінням дитини «з пелюшок» користуватися комп'ютером і пультом від телевізора. Але разом з тим губляться, коли не можуть привчити дитину до найпростіших речей: зав'язати шнурки, знайти одяг, заправити ліжко, змусити вчитися ... І не дивлячись на велику кількість розвивальних і навчальних інструментів, замислюються чому і де варто вчити дітей, які навички розвивати⁉
На думку наших педагогів сьогодні важливо фокусувати увагу на здоров'ї дітей: фізичному, психологічному, емоційному, інтелектуальному і соціальному. Як показала практика ліцею, саме це закладає основу особистості майбутньої Людини і нівелює відсутність героїв, на яких можуть рівнятися діти. Адже найчастіше для молодших школярів героями стають персонажі західних мультфільмів з суперможливостями, ютуб-блогери, які не завжди є носіями духовних цінностей і не можуть своїм прикладом навчити моральним засадам.
Ліцей "Кадетство" дає можливість: переймати зразки чоловічої поведінки; вчитися етикетним нормам; набувати навичок здорового способу життя; зі шкільної лави пізнавати себе, свої можливості і бажання; пробувати себе у різних сферах діяльності.
Ще одна проблема сучасного суспільства - порушення дружніх зв'язків між дітьми. Їм майже ніде спілкуватися і грати без нагляду дорослих. Тому основним завданням у вихованні наших учнів ми ставимо відродження і збереження умов, у яких дитина грає з однолітками, співпрацює з іншими дітьми у вирішенні різноманітних пізнавальних завдань, проявляє ініціативу, задовольняє власні інтереси, розвиває свою уяву і творчі здібності. Тут дитина експериментує, фантазує, обговорює, вчиться вибудовувати відносини з людьми, співпереживати і знаходити своє місце в колективі, відчуваючи турботу про себе і навчаючись піклуватися про інших.
Ми переконані, що потрібно вибрати правильний підхід до навчання дитини, а не "впихнути" їй в голову усі знання світу. Адже навіть талановита дитина не зможе перевершити створений штучний інтелект у світі, що стрімко змінюється. Що ж робити? Розвивати в дитині те, чим вона буде відрізнятись від машини - цінності, віру, емоції, незалежне креативне мислення, вміння працювати у команді та турбуватися про близьких.
Цікаво, що на сьогоднішній день експерти виділили кілька галузей, у яких роботи не зможуть повністю замінити людину у найближчі 30 років: медицину, освіту, мистецтво, духовенство. Адже для створення витвору мистецтва потрібно застосувати життєвий досвід, емоції і креативність. Ніякий алгоритм не допоможе створити справжній шедевр, або ж змусити цілий зал завмерти від захоплення, як це роблять артисти на сцені.
Професії, пов'язані з творчістю та послугами, заснованими на людському сприйнятті світу і духовній організації, будуть навряд чи під силу роботам.‼ Ось тому у нашому ліцеї система навчання побудована у двох напрямках: вивчення предметів загальноосвітньої школи, участь в олімпіадах і конкурсах ; заняття танцями, музикою, спортом, сценічною мовою.