Етапи дорослішання і становлення дівчаток

Етапи дорослішання і становлення дівчаток
Родители и ребенок подросток с телефоном
Не так давно ми розповідали про етапи дорослішання хлопчиків. Сьогодні поговоримо про дівчаток, які так само, як і хлопці, проходять свої етапи дорослішання і становлення.


Особливий зв'язок з матір'ю.

Етап від народження до року однаково важливий для обох статей малюків: ще немає статевої ідентифікації і вони однаково потребують теплоти, турботи, ніжності, позитивних емоцій. Безпеку і надійність Миру для них уособлює мама. Чим більше Любові віддано малюкові у цей період, тим більш передбачуваним і зрозумілим стає світ дитини.


Батько як носій Закону.

З 2 років у картину Світу дитини повинен увійти - Тато, якому варто зайняти іншу роль: почати встановлювати правила і вчити їх дотримуватися.Тато розділяє появою своєї функції Батька, Матір і Дитину. Було б чудово, якби маленька дівчинка бачила повагу в очах і вчинках мами щодо тата. Тоді його авторитет не доводилося б доводити і «насаджувати» правила, процес ієрархії вистроївся б безболісно сам собою.

Ідентифікація статі.

До 6 років відбувається закладка базового уявлення маленької людини про світ. З розумінням того, що вона дівчинка - приходить бажання бути коханою і єдиною для першого у своєму житті чоловіка - тата. Вона починає завойовувати його увагу, «спокушати», часто заявляє: «Я коли виросту, вийду заміж за тата», включається конкуренція з мамою.

Як пройде цей етап і що винесе з нього в подальше життя дівчинка багато у чому залежить від правильного ставлення та поведінки батьків. Тато повинен тримати свою Функцію Отця і мати чітку позицію: «Ти - наша дочка і ми тебе любимо, але моя Дружина - мама. Ми твої батьки, а ти - дитина ». Важливо не образити і не відштовхнути, витримуючи позицію Дорослий - Дитина. Так, буде не так просто пережити цей етап, і чи вдасться уберегти свою дівчинку і закласти моральні закони.

Підлітковий бунт.

Гормональна буря, зміна ставлення до своєї зовнішності, до навчання, зміна пріоритетів і т.д. І тут знову важливий тато. Коли ваша дочка одягає надто коротку спідницю або кофточку з відвертим вирізом - вона хоче сподобатися хлопчикам, хоче любові і романтики, а не закликає до початку сексуальних відносин. Просто вона поки не знає як це зробити іншими способами.

Коли мама кричить і каже, що у такому вигляді не пустить на вулицю - у дівчинки включається агресія і образа, а мати сприймається заздрісницею або ханжею.


Інша справа коли про це скаже тато. Наприклад, так «Як ти у мене виросла і перетворилася у таку красиву дівчину. Але пам'ятай, моя дівчинка, що коли ти показуєш своє тіло, тіло і хочуть. Нічого не поробиш, так ми Чоловіки влаштовані. Але ж ти хочеш не цього? Тобі важлива повага, інтерес до тебе як до людини, гідне ставлення, правда? Короткою спідницею цього не отримати ».

Якщо татові слова підкріплюються хорошими відносинами у сім'ї, вихованням з малих років прикладом і словом, дівчинка сама переодягнеться.


Завершення процесу статевої ідентифікації і пошук себе як Жінки.

15-17 років - вік формування «яка я Жінка?» для дівчинки. Дуже здорово, якщо мама може передати дівчині свої кулінарні здібності, швейну майстерність, музичні таланти, принципи і образ Леді. Але мама не може вміти робити все, вона не завжди має у своєму розпорядженні багато вільного часу. У цей період важливо знайти вчителів або носіїв умінь, які б допомогли "відшліфувати" дівчину до почесного звання «Леді». Знань за плечима не носити, а гарне виховання завжди було і залишається у ціні. І якщо у вас не вийшло з молодшої школи навчити дівчинку майстерності, аристократичності і хорошим манерам - не пропустіть цей віковий етап.


Ольга Берлюта, психолог
Потрібна додаткова консультація?
Залиште, будь ласка, свої контактні дані i наш менеджер зв'яжеться з вами в найближчий час
Надіславши заявку, Ви погоджуєтесь з Політикою Конфіденційності нашого Сайту https://renaissance-di.org/privacy_policy
Made on
Tilda