Сьогодні ми хочемо розповісти про образотворче мистецтво, яке завдяки творчому процесу, є міцним фундаментом для розвитку і формування гармонійної та всебічно розвиненої особистості. Малювання прокачує мозок: формує гарний почерк, вчить помічати дрібниці, визначати колір, фактуру, об'єм, пропорції, а важливим для розвитку дітей є не результат, а сам процес, під час якого розвивається дрібна моторика, уважність, пам'ять, зір і мова, формується координація між руками та очима.
Процес малювання заздалегідь передбачає експерименти, креативність та індивідуальне бачення предметів, мотивує дитину помічати нюанси, фантазувати. І що цікаво - навчає знаходити та сприймати свої помилки, адже мотиватором є створення чогось нового, індивідуального.
Коли дитина малює, то задіюються обидві півкулі головного мозку. А це розвиває просторовий інтелект, уяву, окомір. Малювання допомагає освоїти швидкочитання, знайомить з двох та тривимірними зображеннями, що у майбутньому допоможе краще зрозуміти фізику та математику. Саме на уроках образотворчого мистецтва діти вчаться закінчувати розпочате, адже щоб отримати результат потрібно домалювати малюнок.
Під час роботи над малюнком чи картиною дитина відчуває себе творцем, що позитивно відображається на її самооцінці та допомагає заявити про себе, самовиразитись. Більше того, через малюнок дитина проєктує свій психологічний стан на папір. Дитячі малюнки можуть багато що розповісти про юного художника, починаючи з бажань, потреб, проблем чи страхів, і, закінчуючи визначенням характеру, темпераменту чи статі.
Хлопчики і дівчатка малюють по-різному. У дівчаток образне мислення, дуже розвинена уява та емоції. У своїх роботах вони велику увагу приділяють деталям, декору, ретельному промальовуванню персонажів та обличь. Хлопчики ж полюбляють схематичне малювання. Вони буквально сприймають символи та активно використовують притаманну їм логічність. Промальовування технічних деталей, архітектура здається їм цікавим та захопливим заняттям.
Якщо вам важливо, щоб дитина навчилась структурувати час, бути посидючою, творчо осмислювати навколишній світ, розрізняти нюанси (підбираючи палітру), порівнювати та узагальнювати, не боялась по-своєму бачити предмети та явища - відвідуйте уроки живопису!