А що ви знаєте про логопеда?

А що ви знаєте про логопеда?
Родители и ребенок подросток с телефоном
Багатьом здається, що у логопедії немає нічого складного - підбирай відповідні завдання та стеж за їх виконанням. Але це далеко не так.


14 листопада - День логопеда! Не забудьте привітати своїх знайомих з професійним святом. Адже ці люди займаються благородною справою - допомагають "виробити" не тільки правильну дикцію, а ще й впевненість у собі.А чи знаєте ви, що назва професії пішла від грецьких слів logos і paideia, що означає "виховання мови"? У давнину не коригували дефекти мови. Такі проблеми, як заїкання, шепелявість, картавість, гугнявість та ін. залишались з людиною на все життя. І лише у 17 столітті вчені почали звертати увагу на вимову та дискомфорт, який вона викликає.


Спочатку розлади мовлення розглядались як медична проблема. Це тривало аж до 1930-х років, коли розвиток науки довів, що дефекти мовлення пов'язані не лише з проблемами артикуляції чи дихання, а й з психологією особистості. В Україні ця професія стала популярною у 20 столітті і працює не лише у напрямку корекції вимови, письма (дисграфія) та читання (дислексія).


Багатьом здається, що у логопедії немає нічого складного - підбирай відповідні завдання та стеж за їх виконанням. Але це далеко не так. Щоб кваліфіковано проаналізувати проблему, виявити її причини, особливості протікання фахівець повинен володіти багатьма професійними навичками:

  • добре знати анатомічну будову мовленневого апарата;;

  • розумітися в аспектах артикуляції, звукотворення та фонетичних процесах;

  • знати основи дитячої психології та педагогіки;

  • уміти роботи логопедичний масаж для розслаблення м'язів гортані та не соромитись показати "на собі" необхідні рухи та дії;

  • уміти працювати з медичними картками, графіками динаміки…

  • співпрацювати у команді з педагогами, психологами та медичними працівниками (лор, нейропсихолог, ортодонт).

Логопед - це не лише лікар, а й учитель, який повинен мати необмежену кількість терпіння та розуміння, знаходити до кожного підхід, використовувати у ігровій формі цікаві вправи, допомагати долати комплекси. При цьому кожен логопед розуміє, що результат залежить не лише від його професіоналізму, а й від дотримання рекомендацій батьками та багаторазовими повторами дитиною завдань. Залежно від випадку, перші результати можуть проявитися через декілька місяців або ж навіть і років.


Логопед може бути як широкого профілю, так і концентруватися на якомусь конкретному розладі. Якщо крім мовних недоліків у дитини є проблеми зі здоров'ям, наприклад поганий слух, зір або знижений рівень інтелекту, то її краще записати на заняття до логопеда зі спеціалізацією дефектології. За кордоном великою популярністю користується супровід логопедом дитини вже від її народження.


Обов'язково перед школою відвідайте логопеда зі своєю дитиною. Не соромтесь звертатись за порадами до фахівців навіть у поважному віці. Будьте здорові та впевнені у собі!Потрібна додаткова консультація?
Залиште, будь ласка, свої контактні дані i наш менеджер зв'яжеться з вами в найближчий час
Надіславши заявку, Ви погоджуєтесь з Політикою Конфіденційності нашого Сайту https://renaissance-di.org/privacy_policy