«Усі знання виростають з одного коріння — з навколишньої дійсності, а тому й повинні вивчатися у зв'язках». Я. А. Коменський Вчитель без любові до дітей і до своєї справи не може досягнути вершини педагогічної майстерності. "Педагогічна майстерність – це висока професійна компетентність, постійне самовдосконалення, спрямоване на професійні знання, вміння, навички…" - А.С. Макаренко. Складовими педагогічної майстерності вчителя є знання предмета, професійна компетентність, педагогічна творчість, педагогічний такт, педагогічні здібності, культура мовлення, особисті якості. Учні вибачають вчителю і суворість, і різкість, але не вибачають поганого знання своєї справи - говорив А.С.Макаренко.
Педагогічним кредом у своїй діяльності для мене стали вислови К.Ушинського: "Учень - не посудина, яку потрібно наповнити, а факел, який потрібно запалити " та Леонардо да Вінчі " Якщо запастися терпінням і проявити старання, то посіяне насіння знання неодмінно дасть добрі сходи".
Фізика є фундаментальною наукою, яка вивчає загальні закономірності перебігу природних явищ, закладає основи світорозуміння на різних рівнях пізнання природи і дає загальне обґрунтування природничо-наукової картини світу. Через призму «Пріоритетів розвитку загальної середньої освіти» фізика разом з іншими предметами робить свій внесок у формування ключових компетентностей.
Навчати дитину фізиці потрібно не для того, щоб вона стала фізиком, а для того, щоб вона навчилася думати, знаходити компроміси, відрізняти головне від другорядного.
Посилання на матеріали досвіду:
https://cutt.ly/hgBSQFe