Instagram
Facebook

Як отримати податкову знижку на навчання дитини у приватному закладі освіти?

Як отримати податкову знижку на навчання дитини у приватному закладі освіти?
Чи знаєте ви, що можете повернути собі частину витрат за навчання у вигляді податкової знижки згідно статті 166 Податкового кодексу України?
Батьки мають право на відшкодування коштів за навчання дитини у вітчизняних закладах освіти (заклад дошкільної освіти (садочок), заклад загальної середньої освіти (школи, ліцеї, гімназії) у розмірі 18% від сплаченої вартості.
Витрати потрібно підтвердити квитанціями чи фіскальними чеками та копією договору на надання освітніх послуг. Це так звана «податкова знижка».
Право на податкову знижку за навчання мають фізичні особи, громадяни України, які отримують офіційно зарплату та платять з неї податок на доходи. Приватний підприємець отримати податкову знижку не може.

ВАЖЛИВО! Заклад освіти повинен бути юридичною особою і мати ліцензію на провадження освітньої діяльності.

Як і де отримати?

Потрібно подати заявку у територіальні органи Державної податкової служби України та пакет документів за минулий звітний рік до 31.12 поточного року.

З метою реалізації права на податкову знижку, декларація подається громадянами за місцем своєї податкової адреси в один із обраний платником податків спосіб подачі декларації: особисто або уповноваженою на це особою, поштою з повідомленням про вручення та з описом про вкладення або в електронній формі через Електронний кабінет платника.

Які документи потрібні для оформлення податкової знижки

Для оформлення податкової знижки на навчання потрібні такі документи:

· декларація про майновий стан і доходи особи, яка подається;
· копія паспорта особи, яка подає декларацію;
· копія ідентифікаційного коду особи, яка подає декларацію;
· копія паспорта/ свідоцтва про народження здобувача освіти;
· довідка із закладу освіти про період навчання, кількість навчальних місяців, в звітному році та суми сплачених коштів за вказаний період;
· копії квитанцій або платіжних доручень сплачених за навчання в звітному періоді;
· довідка про заробітну плату за звітний період, з обов'язковим включенням сум податків, які утримуються із заробітної плати та суми пільги;
· довідка про склад сім'ї з органу місцевого самоврядування;
· копія документа із зазначенням реквізитів для перерахування коштів;
· заява на перерахування коштів;
· копія договору про навчання у відповідному закладі освіти.

Сума, що має бути повернута як знижка на навчання, зараховується на банківський рахунок, відкритий у будь-якому банку, або надсилається поштовим переказом на адресу, зазначену в декларації, протягом 60 днів після надходження такої податкової декларації.Нормативні документи, що регулюють надання послуги:

- Кодекс Податковий ст. 166, 179
- Наказ ЦОВВ від 02.10.2015 №859 "Про затвердження форми податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи"

Потрібна додаткова консультація?
Залиште, будь ласка, свої контактні дані i наш менеджер зв'яжеться з вами в найближчий час
Надіславши заявку, Ви погоджуєтесь з Політикою Конфіденційності нашого Сайту https://renaissance-di.org/privacy_policy