Привчаємо дітей читати

Привчаємо дітей читати
Дети сидят на стульях на желтом фоне и читают книги
Однією із проблем сучасного суспільства є невміння дитини самостійно знайти собі заняття. Діти чекають, що батьки вигадають для них розваги, скаржаться на нудьгу і не дають займатися власними справами, вимагаючи постійної уваги. Одним із способів вирішення цієї проблеми є читання.
В статті ми поділимось секретами, як правильно привчити дитину читати. Читання — це дуже ефективний спосіб для розвитку мови, фантазії, уяви, покращення орфографії і граматики дитини. Але підростаюче покоління не любить читати. Мультфільми, комікси і комп'ютерні ігри набагато цікавіші для них, тим що не вимагають особливих зусиль і інформація подається в маленьких обсягах. Звичайно можна змусити читати книги шантажем або підкупом, та ймовірність того, що у дитини сформується бажання читати дуже мала.

Як же бути в даному випадку?

 1. Для початку купуйте книги яскраві, з безліччю добре ілюстрованих картинок і невеликою кількістю тексту на цікаві для дитини теми.
 2. Запишіть дитину в місцеву бібліотеку, щоб вона змогла відшукати на полиці цікаві для себе книги.
 3. Сходіть на лекцію дитячого письменника.
 4. Читайте разом з дитиною, допомагаючи розставити смислові акценти і зрозуміти прочитане.
 5. Спеціально не дочитуйте до кінця, зупиняйтесь на найцікавішому місці і посилайтесь на зайнятість. Таким чином інтерес дізнатися продовження пересилить небажання читати.
 6. Задавайте питання по тексту, які будуть розвивати фантазію, просіть переказати своїми словами, нагадати на чому зупинилися, обговоріть прочитане.
 7. Використовуйте любов дитини до соцмереж (наприклад зацікавте грою: тролити грамотність інших користувачів). Для цього треба читати, щоб підвищити свою грамотність.
 8. Використовуйте дитячі енциклопедії, експериментуйте з жанрами, не змушуйте читати те, що не цікаво.
 9. Вносьте елемент гри. Ставте вдома постановки за мотивами казок, зацікавте ляльковим театром, підключіть членів родини.
 10. Купіть електронну книгу. Вона допоможе не комплексувати в школі, захистить зір, не дасть можливості переключитись на гру.
 11. Почніть збирати разом з дитиною домашню бібліотеку.
 12. Не ставте умов за кількістю прочитаних сторінок в день.


Читайте на ніч. Ці моменти емоційної близькості після довгого дня якнайкраще підходять для читання та обговорення.
Потрібна додаткова консультація?
Залиште, будь ласка, свої контактні дані i наш менеджер зв'яжеться з вами в найближчий час
Надіславши заявку, Ви погоджуєтесь з Політикою Конфіденційності нашого Сайту https://renaissance-di.org/privacy_policy
Made on
Tilda