В статті ми поділимось секретами, як правильно привчити дитину читати. Читання — це дуже ефективний спосіб для розвитку мови, фантазії, уяви, покращення орфографії і граматики дитини. Але підростаюче покоління не любить читати. Мультфільми, комікси і комп'ютерні ігри набагато цікавіші для них, тим що не вимагають особливих зусиль і інформація подається в маленьких обсягах. Звичайно можна змусити читати книги шантажем або підкупом, та ймовірність того, що у дитини сформується бажання читати дуже мала.
Як же бути в даному випадку?- Для початку купуйте книги яскраві, з безліччю добре ілюстрованих картинок і невеликою кількістю тексту на цікаві для дитини теми.
- Запишіть дитину в місцеву бібліотеку, щоб вона змогла відшукати на полиці цікаві для себе книги.
- Сходіть на лекцію дитячого письменника.
- Читайте разом з дитиною, допомагаючи розставити смислові акценти і зрозуміти прочитане.
- Спеціально не дочитуйте до кінця, зупиняйтесь на найцікавішому місці і посилайтесь на зайнятість. Таким чином інтерес дізнатися продовження пересилить небажання читати.
- Задавайте питання по тексту, які будуть розвивати фантазію, просіть переказати своїми словами, нагадати на чому зупинилися, обговоріть прочитане.
- Використовуйте любов дитини до соцмереж (наприклад зацікавте грою: тролити грамотність інших користувачів). Для цього треба читати, щоб підвищити свою грамотність.
- Використовуйте дитячі енциклопедії, експериментуйте з жанрами, не змушуйте читати те, що не цікаво.
- Вносьте елемент гри. Ставте вдома постановки за мотивами казок, зацікавте ляльковим театром, підключіть членів родини.
- Купіть електронну книгу. Вона допоможе не комплексувати в школі, захистить зір, не дасть можливості переключитись на гру.
- Почніть збирати разом з дитиною домашню бібліотеку.
- Не ставте умов за кількістю прочитаних сторінок в день.
Читайте на ніч. Ці моменти емоційної близькості після довгого дня якнайкраще підходять для читання та обговорення.