Комп'ютерні ігри - одне із джерел страху батьків. Але правильно підібрані ігри та спрямована у потрібне русло робота з комп'ютером дозволять тинейджеру стати впевненим користувачем, розвинути стратегічне мислення та познайомитися з основними програмами і редакторами.
Соціальні мережі та блоги Захоплення дитини Інтернетом іноді лякає батьків незнайомими словами: «хештег», «донат», «оффтоп» і т.д .; веденням власного блогу, спілкуванням у соціальних мережах. Так, це не можна залишати без контролю, але свої плюси є і тут:
- створення цікавого контенту;
- уміння логічно вибудовувати текст і зрозуміло висловлювати свої думки;
- підвищення грамотності;
- уміння працювати з аудиторією.
Фотографія Наявність гаджетів з фото- та відеокамерою формують звичку фотографувати все, що бачить і де буває підліток, щоб поділитися матеріалами у соцмережах. Не лякайтеся "любові до фотографії". Фотографуючи, дитина вчиться думати, бачити прекрасне, йти до поставленої мети.
Але тримайте під контролем захоплення селфі, адже щоб отримати більше лайків, коментарів і зробити оригінальне фото, діти забувають про безпеку. Так, гаджетозалежність, ігроманія, невміння самостійно організувати своє дозвілля можуть виникнути при безконтрольному "сидінні" в Інтернеті, але це можна виправити. Куди серйозніші наслідки можуть бути від безконтрольного захоплення екстремальним спортом, паркуром, зацепінгом і т. д. Підлітки хочуть «все і відразу». Надивившись відео з трюками професіоналів, поспішають повторити їх без попередньої підготовки. Ризикують, щоб привернути увагу і змусити себе поважати.
Спілкуйтеся більше зі своєю дитиною, цікавтеся її проблемами, говоріть їй, що вона талановита і найкраща. Відчуваючи впевненість у собі та підтримку близьких, у неї не виникне бажання ризикувати.